sobota, 21 kwietnia 2012

Jak wypożyczyć kajak?

Często otrzymuję w korespondencji tego typu pytania. Spróbuję odpowiedzieć na nie w prosty i dokładny sposób. Opiszę, jak to robię korzystając z usług Wypożyczalni Kajaków KAYKO z Łasku, woj. łódzkie. Strona WWW wypożyczalni: http://kayko.pl
1. Kontakt z wypożyczalnią: piszę e-mail lub dzwonię do wypożyczalni kajaków.
Strona kontaktu: http://kayko.pl/kontakt.html
2. Potrzebne informacje: podaję interesujący mnie termin (warto zarezerwować kajak, wpłacając zadatek), liczbę (rodzaj) kajaków, rzekę (Grabia, Widawka, Warta), trasę spływu itp. Wspólnie ustalamy miejsce wodowania kajaków, zakończenie spływu i sposób dowozu. Warto zapytać się o aktualne promocje. W dni powszednie cena wypożyczenia kajaku jest niższa! W co się ubrać na spływ, co ze sobą zabrać, zasady bezpieczeństwa i inne porady - proponuję zajrzeć do Poradnika Kajakarza.
3. Trasa spływu: trasę proponuję ja lub ustalamy ją wspólnie z Panami z wypożyczalni. Zawsze mogę liczyć na ich podpowiedzi odnośnie rzeki, miejsc postojowych, biwaków i innych ciekawych miejsc na wodzie, brzegu i okolicy. W planowaniu trasy mogą być przydatne dodatkowe informacje: doświadczenie w pływaniu kajakiem, wiek uczestników i czas do dyspozycji.
4. Rozpoczęcie spływu: po przybyciu na miejsce (sposób dowozu ustaliłem wcześniej z wypożyczalnią), podpisuję przygotowane kwity wypożyczenia i odbieram kajak, wiosła, kamizelkę asekuracyjną (ewentualnie mapę wybranego odcinka rzeki). Jeżeli jest taka potrzeba, Panowie pokażą jak wiosłować i manewrować kajakiem, omówią warunki bezpieczeństwa i udzielą wszelkich potrzebnych rad. Są bardzo mili, śmiało można ich o wszystko pytać. Pozdrawiam! - może będzie jakaś zniżka ;-)
5. Zakończenie spływu:
miejsce odbioru ustalamy na dwa sposoby.
Sposób I. Płynę do określonego wcześniej miejsca na rzece. Po dopłynięciu, dzwonię do wypożyczalni, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
Sposób II. W zależności od sytuacji na wodzie (sił, chęci i kondycji), koniec i miejsce zakończenia spływu wybieram na bieżąco, na trasie. Ustalam telefonicznie z wypożyczalnią charakterystyczne, dogodne miejsce dojazdu samochodu i podjęcia kajaków z wody. Po dopłynięciu, dzwonię do wypożyczalni.
6. Uwagi: w przypadku wystąpienia na wodzie problemów, pytań, wątpliwości można zadzwonić do wypożyczalni i poradzić się w danej sprawie.
Życzę przyjemnych wrażeń i do zobaczenia na spływie...

3 komentarze:

 1. Chyba napisał Pan ten artykuł po moich ustawicznych, upierdliwych telefonach z pytaniami :-) Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

  Ilona.

  OdpowiedzUsuń
 2. A potrzebna jest karta plywacka ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Karta pływacka nie jest potrzebna. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń